🔴جلسه کمیسیون امور بانوان فرمانداری هفتکل برگزار شد

🔴جلسه کمیسیون امور بانوان فرمانداری هفتکل برگزار شد

⭕عبدالرحیم دمساز : بانوان به عنوان نیمی از جمعیت کشور نقش انکار ناپذیری در فرهنگ سازی و پیشبرد اهداف جامعه دارند.

🔹به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان هفتکل ، عبدالرحیم دمساز فرماندار در جلسه کمیسیون امور بانوان شهرستان گفت: بانوان به عنوان نیمی از جمعیت کشور نقش انکار ناپذیری در فرهنگ سازی و پیشبرد اهداف جامعه دارند.

🔹وی افزود : یکی از شاخص های اساسی توسعه پایدار، مشارکت زنان در فرآیند تصمیم‌گیری های ملی است و با درک اهمیت این مشارکت، جامعه باید تلاش کند که موانع مشارکت زنان را مرتفع ساخته تا زمینه‌های دستیابی به رشد و شکوفایی آنان در همه عرصه‌ها فراهم گردد.

🔹فرماندار گفت : قطعا مشارکت زنان در فعالیت های اقتصادی نه تنها باعث شناخت ظرفیت ها و توانایی های آنان می شود، بلکه در توسعه اقتصادی و اجتماعی جامعه هم نقش کلیدی دارند.

🔹 دمساز خاطرنشان کرد: مادر در دین اسلام جایگاه والایی دارد که در خانواده به عنوان نهادی مقدس نقش مهمی در تربیت و تعلیم فرزندان بر عهده دارد و نصف جمعیت جامعه را بانوان تشکیل می‌دهند و اگر ما برای رسیدن به اهداف خود از آن‌ها استفاده نکنیم، موفق نخواهیم بود.

🔹عالیترین مقام دولت در شهرستان
، اظهار کرد: باید نقشه راه حضور و مشارکت بانوان اعم از سیاسی، اجتماعی واقتصادی طراحی شود.

🔹وی بر نقش زنان در حفظ،امنیت و آرامش جامعه و شهرتاکید کرد و گفت : بایستی از تعقل ، تفکر، تامل و عاطفه بانوان برای آرامش و امنیت اجتماعی ، فردی و خانوادگی استفاده کنیم.

🔹فرماندار افزود: با توجه به نقش مهمی که زنان در چرخه ی اقتصاد خانواده و جامعه دارند بایستی مشاغل خاص برای آنها بوجود آوریم .

🔹در پایان بانوان شاغل در ادارات شهرستان به بیان برخی مسائل در حوزه زنان پرداخته و راهکارهایی نیز پیشنهاد دادند.

✅پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان هفتکل

34