🔴جلسه هماهنگی مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس شهرستان هفتکل برگزار شد

🔴جلسه هماهنگی مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس شهرستان هفتکل برگزار شد

⭕به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان هفتکل، جلسه هماهنگی مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس به ریاست عبدالرحیم دمساز فرماندار و با حضور محسن مکوندی بخشدار مرکزی ، مهدی شیرازی بخشدار رغیوه ، بهزادی ریاست اداره آموزش و پرورش و مدیران ادارات در محل سالن جلسات فرمانداری تشکیل گردید.

🔹فرماندار در ابتدای این جلسه بیان داشت : بالا بردن ایمنی مدارس و افزایش سطح آگاهی مردم برای اینکه در مواقع زلزله چه اقداماتی می توانند انجام دهند و همچنین سنجش میزان آمادگی مدارس برای استفاده عمومی در مواقع بحرانی یکی از ضرورت هایی است که باید به آن ها توجه شود.

🔹دمساز با اشاره به اهمیت برگزاری مانورهای زلزله برای بالا بردن سطح آمادگی ها در مواقع بحران و خطر گفت : مدارس می توانند به عنوان پایگاه های امدادی اولیه در مواقع خطر مورد استفاده قرار بگیرند و آموزش دانش آموزان تأثیرات بسیار زیادی در کاهش مخاطرات خواهد داشت.

🔹وی افزود : برای افزایش تاب آوری جامعه در برابر زلزله، آموزش و پرورش باید با آموزش دانش آموزان و تشکیل شورای ایمنی مدارس، آمادگی عمومی را برای مقابله با بحران افزایش دهد.

🔹فرماندار گفت: برگزاری مانورها باید از جنبه نمایشی خارج شود و حساسیت عمومی را درباره اهمیت کسب آمادگی مقابله با خطرات افزایش دهد که در این مورد نقش رسانه ها و خبرنگاران بسیار بارز است.

🔹گفتنی است ،مانور سراسری زلزله و ایمنی مدارس در تاریخ ۶ آذرماه سال جاری برگزار خواهد شد.

✅پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان هفتکل

21